وبلاگ

بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ

بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ

انواع غلطک در دستگاه چاپ وجود دارد و همه آنها عملکردها و کاربردهای منحصر به فردی دارند.

در این مطلب شما را با انواع مختلف غلتک ها ، آنچه انجام می دهند ، پوشش سطح غلتک ، سختی و سایر توابع آشنا می کنیم.

غلتک در دستگاه های چاپ - بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ
غلتک در دستگاه های چاپ

غلطک های مسیر

رایج ترین و پرکاربردترین غلتک ، غلتک مسیر است. وظیفه انتقال بستر از طریق پرس را بر عهده دارد.

مهم است که این غلتک ها را تمیز منظم و عاری از هرگونه خراش نگه دارید. اگر غلتک مسیر خود را خراشید یا خراشید ، می تواند منجر به خراش و فرورفتگی در وب شما شود که نیاز به تعویض دارد.

یک روکش روی همه غلطک های مسیر وجود دارد که به طول عمر مورد نیاز آنها کمک می کند. توصیه می شود از کاغذ سنباده ، پد اسکاچ-برایت یا پد ساینده مشابه استفاده نکنید زیرا پوشش را از بین می برد.

چاقوهای جعبه برش

استفاده از چاقوهای جعبه برش (که روزانه به عنوان چاپگر استفاده می شود) هنگام برداشتن جوهر خشک شده یا حتی از یک دور بسته شدن روی صفحه ، یک نه قطعی است زیرا غلتک شما را خراشیده و خراب می کند. حتی زمانی که فشار برای اجرای کار وجود دارد ، صرفه جویی در چند دقیقه اضافی به شما کمک می کند.

یک راه خوب برای تمیز کردن غلطک های فلزی استفاده از استات و آب برای از بین بردن ایمن گرد و غبار و کاغذ است ، مخصوصاً اگر از یک لایه چسب دار با پشت کاغذ استفاده می کنید. باید یک برنامه هفتگی برای تمیز کردن غلطک ها و ماشین پرس تهیه شود. برای غلطک تصویری ، تعمیر و نگهداری منظم به از بین بردن هرگونه مشکل در علامت گذاری یا چاپ ضعیف کمک می کند.

غلتک های روکش دار تفلون معمولاً فقط در قسمت ترنر پرس مورد استفاده قرار می گیرند و گاهی در صورت نیاز داخل و خارج می شوند. این غلطک ها دارای روکش نچسب برای کارهایی هستند که شما در حال انجام د لام/دوباره لام هستید و در حال حاضر قسمت چسبنده بستر با غلطک های مسیر تماس دارد.

ما چاپگرهایی را دیده ایم که از پشت نوار نصب صفحه استفاده می کنند. این نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ، بنابراین بهتر است غلتک های کافی با روکش تفلون در دسترس باشد.

غلتک مسیر شیار دار برای کاهش چین و چروک - بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ
غلتک مسیر شیار دار برای کاهش چین و چروک

غلطک های نیپ

معمولاً دو غلتک با فشار قابل تنظیم وجود دارد – برخی از ماشین ها دارای سه عدد هستند. آنها در حالت باز شدن پس از راهنمای لبه و در آخرین ایستگاه چاپ به سمت عقب پس از واحد برش قالب و ماتریس قرار دارند.

غلتک های نیپ را می توان به واحد ورقه ورقه/ورق سرد و نوار ترنر برای کار مجدد/لام اضافه کرد ، که بستر و فیلم یا کاغذ پشتی را برای اتصال مجدد فراهم می کند. اینها باعث ایجاد کشش در پرس توسط یک غلتک رانده شده و غلتک لاستیکی همراه با سیستم ترمز و بارگیری سلول ها در پرس های مدرن تر می شوند.

از آنجا که آنها از لاستیک ساخته شده اند ، مهم است که این غلطک ها را نبرید و به آنها آسیب نرسانید. برای ماشینهای قدیمی که فشار را در حین خاموش شدن فشار به طور خودکار رها نمی کنند ، قبل از خاموش شدن آنها را مطمئن شوید یا لکه های مسطح ممکن است باعث بی ثباتی و مشکلات تنش شوند.

بررسی غلطک های نیپ - بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ
بررسی غلطک های نیپ

غلطک های تاثیرگذار دستگاه چاپ

غلطک تصویری دارای بستری است که از روی غلتک/سیلندر ضربه عبور می کند و صفحه چاپ روی آن تنظیم شده است تا تصویر را بر روی بستر منتقل کند. این امر در همه ایستگاه های چاپ اتفاق می افتد.

اگر صفحه چاپ دارای فشار بیش از حد باشد ، یک غلتک تحت تأثیر محرک می تواند به عنوان یک غلتک کوچک عمل کند. یک پرس MPS دارای یک غلتک تصویر آزاد است که این مشکل را برطرف کرده و با کشش کم وب ثبت خوبی را ارائه می دهد. این امر به ویژه در بسته بندی های انعطاف پذیر که در آن فیلم یا پلی با فشار زیاد روی دستگاه می تواند کشیده شود و بسیار طولانی باشد ، مفید است. تنش کلی وب نیز می تواند بر این تأثیر بگذارد.

مهم است که غلتک تصفیه را تمیز و عاری از جوهر ، کاغذ ، گرد و غبار یا هرگونه آسیبی نگه دارید. به عنوان بخش مهمی از کیفیت چاپ ، هنگام تمیز کردن باید نهایت دقت و احتیاط را انجام داد.

روشی که به نظر من برای تمیز کردن غلتک تاثیرگذار است ، اتیل یا NP استات و آب است.

غلطک های لاستیکی

رول پلاک تنها غلتک لاستیکی در ماشین چاپ شما نیست. برخی دیگر می توانند شامل غلطک های تابه ای/مجرایی برای انتقال جوهر به آنیلوکس و غلطک های ضربه ای در واحدهای فویل داغ باشند. برای عملکرد مطلوب ، سختی و قطر این غلطک ها مهم است.

سختی غلتک/مجرای برای انتقال جوهر از غلتک لاستیکی به آنیلوکس مهم است. اگر قطر این غلتک بسیار زیاد باشد یا فاصله بین غلتک تابه/مجرای آن بسیار کوچک یا حتی لمس شود – بدون هیچ گونه تنظیم برای انتقال مطلوب جوهر – ممکن است کاهش جوهر به آنیلوکس رخ دهد. این امر با استفاده از تیغه آشکار می شود. اگر هنگام استفاده از آنیلوکس بر روی صفحه و مجموعه ای از این موارد توجه نشد ، نتایج کاهش را مشاهده خواهید کرد.

اگر غلتک مخزن/مجرا خراب است و باید آن را بفرستید تا دوباره لاستیک شود ، بهتر است از یک شرکت معتبر استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، مشخصات شرکت مورد نیاز قطر و سختی را از شرکت سازنده ماشین بخواهید. این اطلاعات ممکن است در دفترچه راهنمای دستگاه نیز موجود باشد.

بسته به کیفیت و شرکتی که با آن سر و کار دارید ، سفارش مجدد غلتک تصفیه ممکن است گزینه بهتری نسبت به لاستیک مجدد باشد. این ملاحظه به دلیل تجربیات گذشته در مورد خارج کردن غلطک های لاستیکی است. اینها تقریبا فوراً آسیب می بینند.

اگر لوازم یدکی ندارید می تواند پرهزینه باشد و باعث تاخیر در کار شود. اگر شما لوازم یدکی دارید و نیاز به تعویض دارید ، بسته به اینکه از کدام واحد استفاده می کنید ، یکی از غلطک های سخت تر است. ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری یا حتی یک سرپرست آموزش دیده برای تعویض غلتک باشد.

غلتک های پیوسته

یک غلتک پیوسته می تواند یک غلتک جامد برای عرض وب مورد نظر باشد که برای آغازگرهایی که از چسب در لمینت استفاده می کنند و پوشش های رنگی سیل استفاده می شود. قطر غلتک با چاپ مداوم اهمیتی ندارد. اینها مزیت عدم وجود شکاف صفحه قابل مشاهده را ارائه می دهند.

بسته به وضعیت غلتک ممکن است به خوبی صفحه فلکسوگرافی چاپ نشود. مراقبت مناسب از این غلطک ها ضروری است.

نوع دیگر غلتک پیوسته آن است که تصویری روی آن باشد (مانند صفحه فلکسو) و به اندازه استوانه های چاپ مانند Z128 یا ۱۲۸ دندانه ساخته شده است. اینها یا می توانند یک غلتک لاستیکی حکاکی شده باشند یا یک فتوپلیمر مخصوص که به آداپتور نیاز دارد.

این غلطک های پیوسته همچنین راه حل بدون صفحه را ارائه می دهند ، گران تر هستند و فقط برای شرایط خاص کار مورد استفاده قرار می گیرند.MPS E-Sleeve جدید به 

غلتک های پیوسته - بررسی انواع غلطک در دستگاه های چاپ
غلتک های پیوسته

استوانه های دستگاه چاپ

استوانه چاپ یکی از مهمترین قسمتهای دستگاه چاپ شما است.

آنها در انواع مختلف پلاستیک ، کامپوزیت ، فولاد و آلومینیوم موجود هستند. بستگی به نیازهای شما ، دستگاه شما ، دستگاه دست دوم یا جدید دارد و تولیدکننده ارائه می دهد.

عوامل مهمی را باید در نظر گرفت ، مانند مجموع  (TIR) ​​، گردی استوانه. این استوانه شما چقدر متمرکز است و بسته به کیفیت یا جنس ، به همین شکل باقی می ماند.

نتیجه یک چاپ سازگارتر و واضح تر با یک غلتک تصویری آزاد است.

همچنین در صورت عدم نصب صحیح صفحه ، نیازی به نصب مجدد صفحه نیست. انتقال کلید قفل در جهت مخالف تنها چیزی است که لازم است. همچنین دارای چسبندگی فوق العاده قوی و سبک با افزایش چسبندگی نوار نصب است.

0 نظر :

پیغام گذاشتن